7 камеді-шоу, над якими сміялася вся країна




Свого часу КВК був монополістом «просунутого» гумору на телебаченні. Однак передача виходила лише раз на тиждень, чого було явно недостатньо для ненаситного глядача. Як наслідок, стали з’являтися альтернативні гумористичні шоу, які намагалися виділитися оригінальною подачею контенту. Особливо яскравими були українські проекти, за якими стояли як колишні учасники КВК, так і професійні актори.

Джентльмен-шоу

Мабуть, найколоритніша гумористична передача з усіх, що ми розглянемо. Ідея належить колишній команді КВК «Одесские джентльмены». Тут все крутилося навколо Одеси, і цього запалу вистачило, щоб утримуватися на плаву з початку 1990-х до середини 2000-х років. Найчастіше життєві ситуації обігравалися на основі досить-таки «бородатих» анекдотів. Але головними в «Джентльмен-шоу» були персонажі — чого тільки вартий невтомний Семен Маркович з комунальної квартири! Першу скрипку в цьому шаленому оркестрі грав неповторний Олег Філімонов, якому особливо вдавалися перевтілення у жінок.

Маски-шоу

Якщо одеський гумор був зрозумілий практично всім, то «Маски-шоу» під керівництвом творчого натхненника проекту Георгія Делієва сприймалися неоднозначно. «Німі» жарти з елементами буфонади і фривольна картинка були розраховані на глядача 18+. Проте акторський, точніше клоунський склад був чудовий! Справедливим буде відзначити і той факт, що політичні теми в шоу ігнорувалися. «Маски» працювали у своєму власному, ні на кого не схожому стилі, протримавшись на телебаченні цілих 15 років!

Каламбур

Майбутні учасники «журналу відеокоміксів» познайомилися і починали кар’єру в «Масках». Але, мабуть, у них склалося своє бачення скетча, і треба сказати, вельми специфічне. Начебто і без хитромудрих характерів, та й жарти цілком «прохідні», але на тлі того, що відбувається, все здавалося абсурдним. Проте глядачам запали в душу чорний гумор безжурного капітана літака, що терпить крах, а також дивакувата трійця з ведмедем на додачу з «Села дурнів». Передача проіснувала з 1996-го по 2001 рік.

Шоу довгоносиків

Культове телешоу з геніальним актором Віктором Андрієнком, на якому все і трималося. Незважаючи на відверто бутафорські декорації, «Шоу довгоносиків» чіпляло оригінальністю ідеї і потужною енергетикою. Нічого подібного на українському телебаченні не було ні до, ні після. На мить могло здатися, що вся ця хаотична біганина, крики і бійки дивакуватих чоловічків з непомірно великими потворними носами таки мають сенс. Сказати, що було смішно до кольок в животі, буде явним перебільшенням. Але, здається, так і було задумано. Стартувало це гумористичне божевілля в 1996 році і героїчно вистояло три роки.

Повне мамаду

Ще одне «дітище» Віктора Андрієнка. Складалося стійке відчуття, що довгоносики, позбувшись носів, телепортувалися в паралельну реальність, зберігши свою сутність. Після перегляду більшості сюжетів напрошується фраза: «Задавай дурні питання, отримуй розумні відповіді». Запущене в 2000 році, «Повне мамаду» транслювалося зовсім недовго.

Не время

Менш відоме, але не менш ексцентричне скетч-шоу з харківською пропискою. Перший випуск відбувся в 1999 році. «Не время» — продукт відомого творчого об’єднання «ЧИЗ», керівник якого доклав руку і до перших випусків «Каламбура». Така ось «Санта-Барбара». Передача пародіювала телебачення в цілому: новини, погода, реклама — загалом, стандартний набір, ось тільки в нестандартному виконанні. «Не время» витримало випробування часом, приковуючи до себе увагу телеглядачів протягом п’яти років.

Золотий гусак

Пік популярності анекдот-клубу «Золотий гусак» на чолі з шоуменом Іллею Ноябрьовим припав на 2000-і роки. Формат застілля, на якому непересічні творчі особистості — постійні члени клубу і запрошені зірки — розповідали анекдоти і байки, припав до смаку невибагливої аудиторії. Передача виходила в ефір аж до недавнього часу.


Сподобалось?
3
1