Обсерваторія-привид, що приховалась високо в горах
Покинута давним-давно обсерваторія, що «приборкала» в середині XX століття найвищий гірський хребет в українських Карпатах, одягається взимку в білий камуфляж, та ще й так, що з напівруїн перетворюється в фантастичне щось, в обрисах якого багато хто впізнає найбільшу наземну тварину на планеті. Звідси і назва — «Білий слон». Нині це справжня туристична родзинка, розкуштувати яку можуть лише найнаполегливі.

lev.partskhaladze / facebook.com

lev.partskhaladze / facebook.com

«Білий слон» — найвисокогірніша будівля в Україні. Знаходиться вона на піку Чорної гори, відомої також як Піп-Іван Чорногірський, що в Івано-Франківській області. Дістатися сюди можна з долини Гропа, минаючи гору Вухатий Камінь, або через КПП «Шибене» і озеро Марічейка.

vasyl.fitsak / facebook.com

ukraine_photo_lab / instagram.com

Історія «Білого слона» почалася в 1936 році, коли командування протиповітряної оборони Польщі задумало спорудити нову астрономічну та метеорологічну станцію. Будівництво велося в неймовірно складних умовах: тільки уявіть, всі будматеріали підвозили кіньми чи несли на спині на висоту понад 2 тисячі метрів над рівнем моря!

expeditionclub.cz

На момент закінчення будівництва обсерваторія була другою за величиною в Європі і шостою — в світі. Вона налічувала 43 внутрішніх приміщення, а над астрономічної вежею височів мідний купол діаметром 10 метрів.

vasyl.fitsak / facebook.com

На жаль, проіснувала обсерваторія недовго — під час Другої світової війни все обладнання вивезли, а будівлю закинули. Віднедавна тут неспішно ведуться ремонтні та реставраційні роботи з прицілом на відродження метеорологічної станції. А поки що «Білий слон» виконує функцію гірського притулку.

_ukraine.one_ / instagram.com


Сподобалось?
3
0