Маст-хев для мандрівника: 12 речей з рюкзака виживання Дмитра Комарова
В одному з випусків мегапопулярного тревел-шоу «Світ навиворіт», присвяченому Бразилії, його безстрашний ведучий Дмитро Комаров поділився з телеглядачами своїм набором для виживання в екстремальних умовах. Наведений українським мандрівником і журналістом «список» обов’язково стане в нагоді всім любителям довгих піших походів по горах, пустелях, джунглях й іншим диким місцям, де, як відомо, може статися всяке.

komarovmir / instagram.com

Отже, під час своїх експедицій Дмитро не розлучається зі своїм рюкзаком виживання, куди входять:

1. Достатня кількість питної води. Для зручності краще заздалегідь придбати спеціальний мішечок з трубочкою, через яку зручно пити, не знімаючи рюкзак з плечей.

2. Мотузка — вона може зіграти добру службу в масі непередбачених ситуацій.

3. Висококалорійні снеки — допоможуть заповнити енергетичний баланс, коли немає можливості повноцінно поїсти.

4. Таблетки для знезараження прісної води або звичайна марганцівка — всього пару крупинок, додані в пляшку, роблять воду безпечною для пиття.

5. Компас — і ви ніколи не зіб’єтеся зі шляху.

6. Дзеркальце — якщо ви загубилися, за його допомогою можна відправити сонячний зайчик вертольоту, який надішлють на ваші пошуки.

7. Кресало — щоб розвести вогонь.

8. Багатофункціональний ніж з різними лезами — в його необхідності сумніватися не доводиться.

9. Збільшувальне скло — в сонячну погоду за його допомогою можна сфокусувати світловий потік в одну точку і підпалити таким чином суху гілку або соломинку.

10. Сонцезахисні окуляри — якщо тривалий час перебувати без них на сонці у горах, можна отримати так звану «снігову сліпоту». Простими словами, опік кон’юнктиви і рогової оболонки ока ультрафіолетовими променями.

11. Косинка — щоб закрити обличчя від сильного вітру або піску під час бурі.

12. Невелика лопата — врятує життя в безлічі ситуацій. У тому числі, коли поблизу немає питної води. Вам просто потрібно знайти низину і почати копати, поки не доберетеся до вологи.

Крім усього перерахованого вище, в кожну свою подорож Дмитро бере талісман — прапор України, який регулярно подорожує з ним з 2005 року.


Сподобалось?
4
0