5 культових американських серіалів, де говорять про Україну
У бойовику 1980-х років «Червона спека», висміяному вітчизняними глядачами за стереотипне сприйняття нашого тодішнього життя, герой Арнольда Шварценеггера капітан міліції Іван Данко пару раз згадує про проходження військової служби в Києві. Така рідкісна згадка про Україну в голлівудському фільмі, та ще й вустами «Залізного Арні», викликала захоплення в відеосалонах! Згодом кругозір американських сценаристів розширювався, і що-небудь українське ні-ні, та й прослизало в американських серіалах, яким судилося увійти в історію.

«Доктор Хаус» (House, M.D.)

Кожну серію «Доктора Хауса» можна буквально розібрати на цитати. Не обійшлося і без згадки про Україну. Так, в одному з епізодів Грегорі Хаус одружується з українкою Домінікою Петровою, щоб дівчина отримала грін-карту і залишилася жити в Америці. У 13 серії останнього сезону Домініка переїжджає до Хауса і привозить з собою портрет Тараса Шевченка. Розглядаючи портрет Кобзаря, Грегорі вимовляє фразу: «А твоя бабуся — сексі». На що Домініка відповідає: «Це Тарас Шевченко — видатний український поет».

«Сімпсони» (The Simpsons)

Творці мультиплікаційного серіалу «Сімпсони» присвятили Україні частину першої серії 23 сезону. На екрані з’являється картинка Києва. При цьому Майдан незалежності чомусь опинився навпроти Києво-Печерської Лаври. Титровщик намагається написати назву України англійською мовою. Спочатку він вводить Ukrane, потім — Ukreign. Так і не розібравшись з правильним написанням назви країни, видає фразу: «Ну, і скільки там тих Києвів?». За сюжетом, в мультфільмі з’являється український мафіозі на ім’я Віктор.

«Друзі» (Friends)

В американському комедійному серіалі «Друзі» часто звучать згадки про країни Східної Європи. Не оминули своєю увагою сценаристи і Україну. Наприклад, Моніка була єдиною дівчинкою в кулінарній школі, яка дружила з хлопчиком з України. Адже вона завжди мріяла вийти заміж за іноземця. До того ж «його мама в усі страви клала сметану». В іншому епізоді Рос пропонує друзям піти подивитися український фільм. А під час підготовки до весілля Рос і Емілі обговорюють меню, згадуючи про курча по-київськи.

thr.com

«Секс у великому місті» (Sex and the City)

Український персонаж присутній навіть в такому культовому серіалі, як «Секс у великому місті». Звичайно ж, всі пам’ятають домробітницю Міранди на ім’я Магда. Українка намагалася привити Міранді корисні звички і направити на шлях істинний. Чого тільки варта фраза «Жінці корисно пекти пироги!».

hbo.com

«Декстер» (Dexter)

Американські режисери і сценаристи люблять робити з українців мафіозі. В одному з епізодів серіалу «Декстер» з’являється харизматичний і безжалісний Ісаак Сірко. Український мафіозі очолює небезпечну і жорстоку банду «Братство кішки». Звучить безглуздо, але тим не менш. Ісаак торгує наркотиками і тримає стрип-клуб, в якому працюють дівчата з України. А ось кінцівка цієї історії виявилася зовсім несподіваною. Ісаак виявився геєм з вразливою душею: «У Києві у мене більше нічого не залишилося. Тільки величезний, добре обставлений будинок і симпатична секретарка. Іноді вона зображує мою коханку, щоб припинити зайві чутки».


Сподобалось?
7
2