7 видатних досягнень українців у Книзі рекордів Гіннеса
За 65 років існування Книги рекордів Гіннеса в ній відзначилися понад п’ятдесят українців, які володіють незвичайними якостями і здібностями. Причому більшість з них потрапили до самої працьовитої категорії — «Людські досягнення». І зараз ми розповімо, якими такими рекордами вразили світ наші співвітчизники.

Олександр Турчанінов, каскадер (Кривий Ріг)

Олександр Турчанінов — колишній учасник групи каскадерів «Торнадо». На рахунку сміливця десятки захоплюючих трюків. У Книзі рекордів Гіннеса його ім’я опинилося завдяки виконанню найбільшої «мертвої петлі» на мотоциклі в сфері діаметром 10 метрів. Олександр встановив рекорд влітку 2016 року в литовському місті Каунас. Ідеально виконати трюк каскадеру вдалося з першого заїзду.

Павло Резвой, мореплавець (Львів)

У 2005 році у віці 66 років Павло Резвой переплив Індійський океан на весловому човні-одиночці «Україна». Шлях зайняв 57 днів 4 години і 50 секунд. Мореплавець-екстремал подолав відстань в 5500 км, стартувавши від австралійських Кокосових островів і фінішувавши біля берегів Сейшельських островів. Ідея подорожі спочатку належала синові рекордсмена Федору. Саме він хотів відправитися в ризиковане плавання, але отримав травму. Тоді мрію втілив у життя його батько і увійшов до Книги рекордів Гіннеса відразу в двох номінаціях: «Найстаріший мореплавець-екстремал» і «Найшвидший весляр, який переплив Індійський океан».

onedio.com

Микола Куценко, футболіст-любитель (Харків)

Микола Куценко чотири рази відзначився в Книзі рекордів Гіннеса! Останній раз — в 2008 році: стартувавши з площі Незалежності в Броварах, він пройшов 42 195 км шляху з безперервним набиванням ногами футбольного м’яча. За підсумком Микола набив м’яч 47 тисяч разів, при цьому жодного разу не опустивши його на землю. Фінішував «марафонець» на Житомирській трасі за Києвом.

zhitomir.info

Стійкий до холоду Олексій Гуцуляк (Коломия)

У січні 2013 року Олексій Гуцуляк пролежав під снігом без одягу 1 годину і 20 хвилин. Українець, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса, стверджує, що впоратися з холодом йому допомогло застосування медитативних технік тибетських ченців.

2000.ua

Мирослав Федорчак, спортсмен (Івано-Франківськ)

22 лютого 2010 року Мирослав Федорчак протягом 1 години 780 разів виконав вправу на згинання та розгинання в упорі, лежачи на одній руці тильною частиною долоні. Українцю вдалося побити рекорд канадця Дуга Прудена, який у 2005 році віджався 677 разів за аналогічний проміжок часу.

sport.if.ua

Олег Скавиш «Тягнизуб», атлет (Львів)

Ювілейний рекорд серед українців, що потрапили до Книги рекордів Гіннеса, належить жителю Львова Олегу Скавишу на прізвисько Тягнизуб. 30 жовтня 2018 року на території Іллічівського судноремонтного заводу йому вдалося на 16,3 м протягнути по воді науково-дослідне судно «Верещагіно» вагою 614 т, що зносилося сильним вітром.

zachem.com.ua

Найдовший марафон читання (Острог)

У 2014 році понад 3000 студентів та викладачів Національного університету «Острозька академія» провели унікальний захід, присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря — протягом 456 годин, або 19 діб учасники читали твори Тараса Шевченка. Всього було прочитано 11 250 творів класика української літератури. Захід увійшов до Книги рекордів Гіннеса як «Найдовший марафон читання».

provse.today

Прев’ю: thatericalper.com


Сподобалось?
1
0