8 культових відеоігор «Made in Ukraine»
Ігрова індустрія значно наростила м’язи з тих «первісних» часів, коли в Doom різалися лише школярі-мажори і менеджери середньої ланки. І хто б міг подумати — тоді, в 1990-ті, що на відточуванні майстерності по винищенню монстрів можна заробляти нереальні гроші! Зараз це називається кіберспорт. Але ми не про це.

На початку 2000-х на ігрову сцену несподівано стали виходити українські розробники, яким вдалося створити не тільки прибуткові, але й знакові проекти. Так, ігри з маркуванням «Made in Ukraine» з’являлися рідко, але влучно, задаючи динаміку ринку. Давайте згадаємо найкрутіші з них, які отримали світове визнання і які досі викликають ностальгічний захват у геймерів.

«Козаки»

У 2001 році компанія GSC Game World випустила гру в жанрі стратегії в реальному часі — «Козаки: Європейські війни». Події гри розгортаються в 17–18 століттях. Гравець мав можливість командувати військом однієї з 16 європейських держав. На вибір пропонувалося три варіанти стратегії: одиночні місії, кампанії і місії на випадкових картах. «Козаки» має кілька продовжень, зокрема «Козаки: Останній довід королів» (2002), «Козаки: Знову війна» (2002), «Козаки II: Наполеонівські війни» (2005), «Козаки II: Битва за Європу» (2006) і «Козаки 3» (2016).

kanobu.ru

S.T.A.L.K.E.R.

У 2007 році все та ж GSC Game World випустила краще своє творіння — гру «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля», дія якої відбувається в альтернативній реальності. Згідно сюжету, в 2006 році на ЧАЕС стався другий вибух, що призвів до появи аномальних явищ, мутантів і артефактів, що мають дивовижну силу. Ось за останніми і полюють так звані сталкери. У 2008 році в світ вийшла гра-приквел «S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо», а в 2009 році — сиквел «S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип’яті». Продовження шутера було анонсовано на 2012 рік. Однак в 2011 році компанія розпустила всю команду розробників. Повторний анонс про відновлення розробок версії «S.T.A.L.K.E.R. 2» стався в травні 2018 року.

tokkoro.com

«Метро: 2033»

У 2010 році київська компанія 4A Games, заснована колишніми учасниками команди GSC Game World, запустила в світ геймерів постапокаліптичний шутер від першої особи «Метро: 2033». Сюжет заснований на однойменному романі Дмитра Глуховського. Всі події розгортаються в московській підземці, оскільки після ядерної війни залишатися на поверхні стало небезпечно. У травні 2013 року був випущений сиквел «Metro: Last Night». І, нарешті, 15 лютого 2019 року геймери побачили третю гру серії, яка називається «Metro Exodus».

klardendum.com

«У тилу ворога»

Українська компанія з Сєвєродонецька Best Way розробила і випустила в 2004 році гру «У тилу ворога», яка поєднує аркаду, рольову гру та симулятор. Геймеру надається можливість взяти участь у Другій світовій війні в чотирьох кампаніях: «Катюша», «Дорога на Берлін», «Лють Тигра» і «Проект «Америка». Гра має продовження і доповнення: «У тилу ворога: Диверсанти» (2005), «У тилу ворога 2» (2006), «У тилу ворога 2: Брати по зброї» (2007), «У тилу ворога 2: Лис пустелі» (2009).

world-art.ru

«Шерлок Холмс»

Розробники київської компанії Frogwares створили популярну серію ігор за участю знаменитих персонажів книг англійського письменника Артура Конан Дойля. Перша гра під назвою «Шерлок Холмс: П’ять єгипетських статуеток» вийшла в світ в 2002 році. Це був класичний квест з використанням методу point-and-click. У наступні роки було випущено ще 7 продовжень. При цьому спостерігалася постійна еволюція ігрового процесу. Наприклад, в останніх версіях з’явилася можливість грати за Холмса або доктора Ватсона від першої або третьої особи. Завершилася серія в 2016 році грою «Шерлок Холмс: Дочка диявола».

sockscap64.com

Xenus

У 2005 році українською студією Deep Shadows був випущений шутер від першої особи «Xenus: Точка кипіння». Згідно з сюжетом, колишній французький легіонер Сол Майерс відправляється в Південну Америку на пошуки зниклої дочки Лізи. На шляху його очікують різні перешкоди, включаючи перестрілки і навіть військові дії. Через три роки була випущена друга частина гри — «Xenus 2: Біле золото».

playground.ru

«Анабіоз: Сон розуму»

Любителі жанру survival horror гідно оцінили комп’ютерну гру «Анабіоз: Сон розуму», випущену компанією Action Forms в 2008 році. В основу сюжету покладено розслідування полярником Олександром Нестеровим таємниці загубленого атомного криголама. Викид радіації призвів до того, що частина команди екіпажу перетворилися на лютих мутантів, які влаштували полювання на головного героя. Геймери відзначали ретельно продуману і добре реалізовану гнітючу атмосферу гри.

gtorrent.ru

Survarium

Багатокористувацький онлайн-шутер від першої особи з рольовими елементами. З’явився в 2015 році завдяки роботі команди Vostok Games, ядро якої складали, знову-таки, колишні співробітники славнозвісної GSC Game World. За сюжетом, гравець потрапляє в постапокаліптичний світ, що зазнав екологічної катастрофи. Так що доведеться в черговий раз боротися, по-перше, з іншими гравцями, а по-друге, з усякою нечистю і аномальною поганню.

mmo13.ru


Сподобалось?
2
0