25 українських селищ, в існування яких важко повірити
Не бажаєте обзавестися нерухомістю в Бухалові або Деньгах? Або прописатися в Шнурках? А що якщо змотатися на вихідні в Борщі, Ширяєве або Великі Пузирки? Ну хоча б зачекінитись в толерантному (але це не точно) Терпінні? Не дивуйтеся, на мапі України вистачає населених пунктів, назви яких викликають як мінімум подив.

vlasno.info

Деньги (Черкаська область) — жителі цього села навряд чи захочуть перейменувати його. По-перше, кожен мріє жити в грошах. По-друге, мрії мають властивість матеріалізовуватися.

Шнурки (Донецька область) — авторам топоніма фантазії не позичати. Напевно має існувати якась заплутана, як і самі шнурки, історія, пов’язана з його появою. Але ми такої не знайшли.

Кукли (Волинська область) — одне з небагатьох назв в нашому списку, походження якого відомо достовірно. На цій території поширений бур’ян кукіль, який і послужив назвою населеному пункту, перша згадка про який відноситься до 16 століття.

1ua.com.ua

Погоня (Івано-Франківська область) — походження цієї забавної назви невідомо. Село є паломницьким, на його території знаходиться монастир Успіння Божої Матері, в якому зберігається чудотворна ікона.

Скоморохи (Житомирська область) — мешканцям Скоморохів не позаздриш. Хоча ні, позаздриш, особливо якщо мешкаєш там же, в Житомирській області, але в Ноздрищах.

Женишківці (Хмельницька область) — здавалося б, де як не тут дівчатам шукати женихів. Але перше враження оманливе: якщо поглянути на останній перепис населення, то пенсіонерів у селі більше, ніж молодих кавалерів.

io.ua

Терпіння (Запорізька область) — свою назву село отримало на початку 19 століття в пам’ять про стійкість старовірів, яких переслідувала церковна влада.

Великі Пузирки (Хмельницька область) — ще один яскравий топонім. У тій же області, крім Пузирків, є як мінімум три десятки «великих» населених пунктів: Великі Жеребки, Великі Юначки, Великий Жванчик і т. п.

Ширяєве (Одеська область) — у сучасної людини назва викликає специфічні асоціації. Наприкінці 18 століття село мало статус важливої транзитної зони: через територію Ширяєве проходив Чумацький шлях, що з’єднував Одесу з Поділлям, Волинню і Балтою.

1ua.com.ua

Борщі (Одеська область) — а ось назва цього населеного пункту дуже символічна. У 18 столітті в місцевому трактирі варили найсмачніший в окрузі борщ.

Бухалове — незрозуміло, що рухало людьми, які називали свої селища подібним чином, але в Україні цілих два Бухалова: перше — в Полтавській області, друге — в Сумській.

Зади (Львівська область) — мікроскопічне село в Дрогобицькому районі. Згідно з останнім переписом населення, там мешкає 50 осіб. Походження назви оповите таємницею.

7Seil / youtube.com

І як вишенька на торті — ще кілька екзотичних селищ:

Каблуки (Чернігівська область)
Шуби (Харківська область)
Пояски (Житомирська область)
Лобкова Балка (Полтавська область)
Берегуйфалу (Закарпатська область)
Сукачі (цілих два — в Київській і Волинській областях)
Песець (Хмельницька область)
Пуків (Івано-Франківська область)
Падалки (Сумська область)


Сподобалось?
3
0