10 доісторичних тварин, які жили на території України




Мільйони років тому Карпати були дном океану, а територією сучасної України «носилися» динозаври, гігантські дейнотерії, волохаті носороги й інші дивовижні сьогодні, але цілком звичні тоді тварини. Досі українці знаходять у своїх городах «сліди» вимерлої фауни: ікла, кістки й інші скам’янілості. І зараз ми розповімо про найнезвичайніших доісторичних тварин, для яких наші широти колись були рідною домівкою.

Південні слони

Жили 3–5 млн років тому. Досягали у висоту 4,5 м (для порівняння: розміри африканського слона становлять 3–3,8 м). Переважно мешкали на узбережжі Азовського моря. Їх було так багато, що селяни будували паркани зі слонячих кісток. У 1940-х роках археологи знайшли відмінно збережений скелет тварини в районі Бердянська.

livejournal.com

Волохаті носороги

Тварини вагою близько 3 тонн (т), чия висота досягала 2 м, а довжина 4 м, десять тисяч років тому мешкали на території Мелітополя. Городяни і зараз знаходять в городах та на морському узбережжі кістки цих доісторичних тварин. Їх зовнішній вигляд вчені відновили завдяки наскальним малюнкам наших предків. Від холоду носорогів рятувала товста шерсть, від ворогів захищали роги, вага одного з яких могла досягати 15 кг.

Jamie_Woodward_ / twitter.com

Дейнотерії

Жили 20–2 млн років тому. Стародавні ссавці досягали 5 м у висоту, а їх середня вага становила 15 т. Останки однієї такої тварини були знайдені неподалік від Маріуполя. Спочатку вчені припустили, що виявили мамонта, потім відправили скам’янілості на експертизу, яка з 80-відсотковою вірогідністю підтвердила, що знайшли саме дейнотерію. Дослідження тривають і сьогодні.

publico.pt

Плезіозаври

Останки динозаврів, які мешкали 145–66 млн років тому за часів раннього крейдового періоду, були знайдені в Харківській області неподалік від міста Ізюма двічі: в 1899 році і в 1990-х роках. У висоту величезні доісторичні ящірки, прекрасно пристосовані до життя у водоймах, досягали 4 м, розмір їх передніх кінцівок становив близько 1 м. Харчувалися рибою або іншими рептиліями. За однією з версій, знамените Лох-неське чудовисько — останній з плезіозаврів.

newsler.ru

Ракоскорпіони

Предків сучасних скорпіонів археологи виявили на території Хмельницького. Приблизний вік членистоногих становить 427 млн років (ера палеозою). У довжину ракоскорпіони виростали від 10 до 50 см, хоча вчені вважають, що і серед них були окремі представники, які досягали 2–3 м.

artstation.com

Вусаті кити цетотерії

Мешкали на території Запорізької області, що була дном Сарматського моря близько 10 млн років тому. У довжину кити виростали до 10 м. Археологам вдалося виявити фрагменти скелета вимерлого роду морських ссавців, а саме — фрагменти ребер і хребці. Така знахідка — велика рідкість і удача для вчених.

blogspot.com

Печерні ведмеді

Тварини, чия довжина сягала 3,5 м, мешкали на території Дніпропетровської області 10–15 тис. років тому. На відміну від своїх нащадків, печерні ведмеді були вегетаріанцями, що, на думку вчених, і стало причиною їх вимирання на тлі різкого скорочення площ лісів.

chuchotezvous.ru

Акули-мегалодони

Плавали 60 млн років тому на території міста Дніпра, коли він був океаном, у водах якого водилися гігантські медузи і амоніти — молюски з фантастично красивою раковиною. У довжину мегалодони досягали 15 м, важили до 40 т. Акули і в стародавні часи були хижаками: харчувалися великими співтоваришами з китоподібних, ластоногих та інших рибних представників.

vistanews.ru

Базилозаври

Примітивні морські кити водилися на території Черкаської області 30–40 млн років тому. Були хижаками і виростали до 40 м. Вчені вважають, що базилозаври були найбільшими морськими жителями з усіх існуючих. Для порівняння: гранична довжина синього кита — 33 м.

cgtrader.com

Печерні гієни

З’явилися на території Львівської області 85 тис. років тому, коли територія сучасної України перестала бути частиною Світового океану, а стала переважно сушею. Були досить великими представниками доісторичної фауни, чий розмір досягав 2 м. Нащадків печерних гієн зараз можна зустріти тільки в Африці.

redd.it


Сподобалось?
19
1