6 культових музичних передач з 90-х, про які всі забули
На зорі українського телебачення не багато каналів могли дозволити собі виробництво власного розважального контенту. Тим ціннішим ставав кожен проект, що «вистрілював». І якщо дорослу аудиторію заманювали всілякими шоу, то за увагу молоді боролися за допомогою музичних передач. За відсутності конкуренції піонери медіаринку автоматично зводилися до рангу культових. Однак їх успіх тривав недовго — поки не настала ера музичних телеканалів.

«Хіт-рік» з Анатолієм Бондаренко

fishki.net

«Усім привіт! В ефірі «Хіт-рік» — так вітав глядачів програми її незмінний ведучий Анатолій Бондаренко. Створена спочатку для закриття «діри» в ефірі телеканалу УТ-3, це була єдина передача, в якій показували виключно зарубіжні кліпи. Звідси і дика популярність. Підкуповувало також і те, що ведучий у своїй «фірмовій» безрукавці всіляко комунікував з глядачами через надіслані листи.

«Хіт-рік» виходив по суботніх вечорах. Глядачам пропонувалося проголосувати за два кращих кліпу з п’яти показаних. Зібрані протягом року «переможці» запускалися в новорічну ніч нон-стопом. Власне, цим і обумовлена назва передачі. З невеликими перервами програма виходила з 1992 по 1997 рік.

Сьогодні Анатолія Бондаренка глядачі знають за телевізійним проектом «Чекай на мене. Україна».

«Джемікс» з Анатолієм Вексклярським

mediasat.info

З’явившись спочатку на київському телеканалі «Мегапол», а потім на національному УТ-3 передача «Джемікс» знайомила глядачів з усіма музичними стилями, а також розповідала про культурне життя столиці і країни в цілому. Суть програми відображалася в її назві — від англійських слів Jam і Mix, тобто «стискати» і «змішувати». Автором і ведучим «Джемікса» був відомий київський музикант і продюсер Анатолій Вексклярський. Він же згодом гротескний DJ Толя з радіо-шоу «Місячні тромбони» і JD Jamix з Green Grey.

Дебютувавши на телебаченні 31 грудня 1991 року, «Джемікс» протягом наступного року розділився на окремі тематичні випуски: «Jamix-Hard», «Jamix-News», «Jamix-Rap» і т. п. Глядачі завалювали редакцію листами з проханням показати той чи інший кліп. Після злиття «Мегапола» з УТ-3 програму Вексклярського потіснив «Хіт-рік», який на відміну від «Джемікса» виходив у прайм-тайм.

В даний час Анатолій Вексклярський присвятив себе театральній діяльності і власному музичному проекту Vexlarsky Orchestra.

«Територія А» з Анжелікою Рудницькою

rudnytska.com

Без перебільшення це була перша українська «фабрика зірок». Щоденний хіт-парад кліпів українських виконавців виходив на каналі ICTV з 1995 по 2000 рік. Щотижня за результатами глядацького голосування хіт-парад залишали два учасники, а їх місця займали нові виконавці. При дефіциті відеоконтенту створене паралельно з програмою творче агентство «Територія А» мало не вмовляло артистів знімати кліпи, допомагаючи ідеями і технікою, а в окремих випадках повністю брало на себе виробництво кліпу.

Незмінною ведучою «Території А» була Анжеліка Рудницька, і всупереч поширеній думці програма названа зовсім не на її честь: початкову назву проекту — «Територія Арт» — скоротили для додання інтриги. Багато з артистів своїм успіхом були зобов’язані саме «Території А». Завсідниками хіт-параду були нині призабуті «Аква Віта», Юрко Юрченко, «Ван Гог», Лері Вінн, «Фантом 2», Ольга Юнакова та багато інших. У 2005 році творці програми спробували реанімувати проект, але камбек протримався всього півроку.

Сьогодні Анжеліка Рудницька — художниця, письменниця, співачка і громадський діяч.

«Мелорама» з Владом Ряшиним

У 1996 році на телеканалі «Інтер» відбулася прем’єра «Мелорами» — однієї з кращих музичних програм на вітчизняному телебаченні. Протягом чотирьох років ведучим передачі був її автор — журналіст Влад Ряшин. «Мелорама» знайомила глядачів з новинами музичної індустрії з акцентом на вітчизняний шоу-бізнес. Програма якийсь час протрималася і після відходу Ряшина, змінивши ряд ведучих.

Нині Влад Ряшин успішний продюсер, засновник і гендиректор кінокомпанії Star Media.

«Пост» з Олексієм Ковжуном

nashkiev.ua

Протягом трьох років — з 1993 по 1995 рік — на телеканалі «ТЕТ-А-ТЕТ» раз на тиждень виходила півгодинна програма «Пост», присвячена західній рок-музиці. Її незмінним ведучим був музикант і журналіст Олексій Ковжун, зовнішній вигляд якого («косуха», велика серга у вусі) налаштовував на відповідний лад. У своїй програмі Ковжун не тільки представляв кліпи, а й заглиблювався в історію їх створення.

Зараз колишній ведучий «Поста» працює політичним консультантом.

«RAP-обойма» з Фаготом і Фоззі

Задовго до того як Олег Михайлюта (Фагот) і Олександр Сидоренко (Фоззі) скупалися в перших променях слави у складі групи «Танок на майдані Конго» (ТНМК), вони були ведучими передачі «RAP-обойма». На той момент це була перша і єдина на всьому пострадянському просторі музична програма, присвячена хіп-хоп культурі. «RAP-обойма» проіснувала три роки — з 1994-го по 1996-й, і транслювалася на найкрутіших телеканалах тих часів — УТ-2 і УТ-3.

Фагот і Фоззі як учасники ТНМК продовжують випускати платівки і колесити з гастролями.


Сподобалось?
10
1