У яких країнах можна зустріти клонів українського прапора
Поєднання синього і жовтого кольорів характерне не тільки для державного прапора України. Взяти хоча б Швецію. Але є країни, в яких можна зустріти буквально копію національного символу українців. Згідно загальноприйнятої інтерпретації, жовтий колір уособлює поля пшениці, а синій — чисте і мирне небо. Як у інших ми не знаємо. Однак впевнені, що український слід можна відшукати як мінімум на двох континентах.

У Нижньосілезькому воєводстві — великому регіоні на південному заході Польщі — відразу два населених пункти «представляють» Україну. Це тихе і затишне містечко Грифув-Шльонський, куди приїжджають подивитися на старовинні особняки і тим самим перейнятися атмосферою XIX століття, а також сільська громада (по-польськи «гміна») Стара Камениця, нічим, щоправда, особливо не примітна.

У 70 кілометрах від українського кордону знаходиться місто, в офіційному прапорі якого легко вгадуються знайомі «мотиви». Кошиці — друге за величиною місто в Словаччині, та до того ж з багатою історією. Свого часу Кошиці було королівською резиденцією, а в XIV столітті стало першим містом в Європі, яке отримало власний герб.

Просуваємося далі на захід. І ось ми в Австрії. Синьо-жовті смуги є офіційним символом федеральної землі Нижня Австрія, розташованої на північному сході країни. Цей мальовничий регіон відомий насамперед своїми середньовічними замками.

У сусідній Німеччині є цілих два міста, де батьківщина дає про себе знати.

Наприклад, просочений пролетарським духом саксонський Хемніц. Тут усе — починаючи від архітектури і закінчуючи обличчями місцевих жителів — нагадує про постіндустріальний період.

Або південнонімецький Біберах-ан-дер-Рис, що заманює туристів середньовічними вежами, міськими воротами і стінами. А ще тут готують смачні страви швабської кухні і влаштовують грандіозні різдвяні ярмарки.

Переміщаємося до Центральної Америки, а якщо бути точніше — до Панами. Тут, в невеликій провінції Еррера, починаючи з 1915 року майорить «український прапор» в якості офіційного. Щоправда, інтерпретація кольорів в Еррері інша: жовтий символізує сонце, а синій — море.

Рухаємося на північ. І ось ми дісталися Канади. Де як не тут, в країні, яка прихистила свого часу сотні тисяч українців, просто-таки повинен бути відбиток України. І він є! У місті Реджайна, яке є столицею канадської провінції Саскачеван. Місцевий двійник українського прапора має деякі відмінності: синя смуга ширша, а в лівому верхньому кутку зображена корона. Символ корони з’явився не випадково, адже латинською мовою Regina означає «королева» — таким чином вшанували тодішню британську королеву Вікторію.

Прев’ю: crwflags.com


Сподобалось?
3
0