Острів Джарилгач: побувати в шкурі Робінзона Крузо
Ярлик «українські Мальдіви» прилип до острова Джарилгач як банний лист. Порівняння явно перебільшено, однак в тиху погоду цілком доречно: вода біля берега дійсно прозора, бірюзового кольору, а білосніжний пісок привертає поніжитися на сонці. Втім, крім пляжів, острову є ще чим приманити досвідчених туристів.

aleksandr.miniailo / instagram.com

fussy_hope / instagram.com

Джарилгач розташований в Каркінітській затоці Чорного моря. Це найбільший в Європі безлюдний острів, його площа охоплює близько 60 кілометрів. Дістатися сюди можна тільки по воді, а по дорозі можна зустріти дельфінів. У перекладі з кримсько-татарської «джарилгач» означає «порятунок». Здавалося б, такій назві має передувати якась зворушлива легенда. Але ж ні!

nika_kirayne / instagram.com

nika_kirayne / instagram.com

Десятки кілометрів піщаних пляжів, кристально чиста вода і збережена в первозданному вигляді мальовнича природа приваблюють сюди любителів екзотичного відпочинку, які бажають сьорбнути острівного життя по повній. Однак Джарилгач славиться також лиманними озерами, лікувальними грязями, унікальною степовою рослинністю і різноманітним тваринним світом.

luchik_alexandra / instagram.com

alivtina_adel / instagram.com

Окремої уваги заслуговує старий маяк, який був встановлений в 1902 році за проектом одного з учнів Гюстава Ейфеля. Так-так, того самого. А якщо ви хочете побачити, як зливаються дві затоки (Каркінітскька і Джарилгацька), обов’язково відвідайте мис — тут навіть колір води інший.

dmltvn / instagram.com

top_kherson / instagram.com

Тільки уявіть собі: до ХХ століття ця територія була недоторканною для цивілізації. Як стверджують дослідники, за всю історію острова тут ніколи не було великих поселень. Можна тільки порадіти, що антропогенний фактор обійшов Джарилгач стороною.

by_riba / instagram.com


Сподобалось?
5
0