6 голлівудських акторів, предки яких з України
Ця барвиста компанія в представленні не потребує. Вони вже всім все довели і насолоджуються заслуженою славою. Але мало хто здогадується, що крім кінематографа, наших героїв об’єднує Україна. Нехай і опосередковано. Справедливості заради варто відзначити, що предки акторів залишали Україну не від хорошого життя. Втім, як і всі мігранти, що заселяли Америку.

Сильвестр Сталлоне

Майбутній Рембо народився 6 липня 1946 року в Нью-Йорку в італійсько-єврейській родині. Його батько, Френк Сталлоне, був родом з італійської Сицилії, а коріння матері тягнуться до самої Одеси. Свого часу Жаклін Сталлоне (в дівоцтві Лейбофіш) побувала в місті предків, де навіть відшукала родичів. Кажуть, бабуся Жаклін (прабабуся Сильвестра) була із заможної родини, що володіла кількома ткацькими фабриками і квартирними будинками в центрі Одеси. Згодом вона разом з чоловіком емігрувала до США.

Леонардо Ді Капріо

І знову італійці, і знову Одеса! Оскароносний актор народився 11 листопада 1974 року в Лос-Анджелесі в родині автора коміксів Джорджа Ді Капріо і секретаря суду Ірмелін Інденбіркен. Його батько на одну половину італієць, а на іншу — німець. А ось бабуся Лео по материнській лінії, уроджена Олена Смирнова, народилася в Одесі, яку вона покинула у віці двох років разом з батьками після Жовтневої революції. Сім’я перебралася жити до Німеччини, де Олена згодом вийшла заміж за Вільгельма Інденбіркена і народила маму майбутньої голлівудської зірки.

Девід Духовни

Зірка «Секретних матеріалів» народився 7 серпня 1960 року в Нью-Йорку. Його дід по батьківській лінії, Мойше Духовний, жив у Бердичеві, звідки в 1918 році емігрував до США. Облаштувавшись в Нью-Йорку, він влаштувався журналістом щоденної газети, що видавалась на ідиші. Примітно, що в квітні 2014 року Девід Духовни в твіттері назвав себе українцем: «Я виріс, думаючи, що я росіянин, але тільки зараз зрозумів, що завжди був українцем. Ніколи не пізно змінитися».

Дастін Гоффман

Дворазовий лауреат премії «Оскар» народився 8 серпня 1937 року в Лос-Анджелесі. Про свій далекий зв’язок з Україною актор дізнався лише нещодавно, коли став головним героєм американської передачі «Розшукуючи ваше коріння». З’ясувалося, що його предки з Білої Церкви, але доля їх склалася трагічно. Дідусь і бабуся актора, Френк і Естер, емігрували до США на початку XX століття. Жили вони в Чикаго. Однак під час громадянської війни Френк вирішив повернутися до України за батьками, але був заарештований і розстріляний разом зі своїм батьком в 1921 році. Прабабуся актора, Лібба, після 5 років таборів разом з іншими євреями зуміла дістатися до Аргентини, після чого опинилася в Америці.

Лев Шрайбер

Актор, продюсер, сценарист, режисер — все це про Льва Шрайбера, який народився 4 жовтня 1967 року в Сан-Франциско. Найбільшу популярність йому принесли такі фільми, як «Крик», «Люди Ікс» і «Омен». Предки його матері свого часу емігрували з Польщі, України та Німеччини, а дід по материнській лінії був робочим-комуністом з України. Наприкінці 1990-х років Шрайбер навіть зайнявся написанням сценарію фільму, в якому розповідалося про його взаємини з українським дідом. Але не склалося. Примітно, що своє ім’я Лев Шрайбер отримав на честь улюбленого письменника матері — Льва Толстого.

Джек Пеланс

Справжнє ім’я актора Володимир Палагнюк. Народився він 18 лютого 1919 року в місті Латимер-Майнз (штат Пенсильванія) в родині українських емігрантів — Івана Палагнюка (уродженця с. Іване-Золоте Тернопільської області) та Ганни Грамяк (уродженки Львова). Пік кар’єри Джека Пеланса припав на 1950-і роки. В основному йому діставалися негативні персонажі у фільмах-вестернах, чим обумовлена сувора зовнішність і хрипкий голос актора. І хоча Джек Пеланс не раз номінувався на «Оскара», відхопити золоту статуетку йому вдалося лише в 1992 році, причому за комедійну роль. У 2006 році знаменитий актор помер.


Сподобалось?
6
0