8 неймовірних муралів України
Мурали — масштабні картини на стінах будівель. Причому деякі з них можуть дати фору найпопулярнішим міським пам’яткам. Портрети знаменитостей, символічні пейзажі, історичні або казкові мотиви не просто прикрашають сірі будинки, але й наповнюють архітектуру новими смислами. І зараз ми розповімо про найкреативніші мурали-гіганти, створені в Україні за останні 10 років.

Відродження (Київ)

Вражаючий малюнок на торцевій стіні п’ятиповерхового житлового будинку на Андріївському узвозі з’явився навесні 2014 року. Панно висотою 15 метрів (м), що зображає дівчину з національним вінком на голові, створено севастопольським художником Олексієм Кисловим у співавторстві з французьким колегою Жюльєном Малланом в рамках фестивалю «Французька весна». За задумом авторів, мурал символізує міцний дух українців і відродження країни.

chudokiev.com

Місто майбутнього (Запоріжжя)

Мурал з’явився на території Мокрянського кам’яного кар’єру в 2019 році. На нього пішов місяць роботи і 200 кг фарби. Над проектом площею 890 кв. м працювали 3 художника: Владислав Пучинський, Людмила Кирилюк і Володимир Пастушак. «Місто майбутнього» стало найбільшим в Україні настінним зображенням на промисловому об’єкті: висота бочок, на які нанесено малюнок, становить 32 м, діаметр — 11,5 м.

zv.zp.ua

Мурал з китами (Харків)

Мурал висотою 1500 м і довжиною 28 м з’явився на проспекті Людвіга Свободи в 2019 році та відразу отримав титул найбільшого в країні. Арт-об’єкт розмістився на стінах трьох 16-поверхових будинків. Щоб картинка стала єдиною, потрібно подивитися на неї під правильним ракурсом. Кращий вид на китів відкривається з боку виходу зі станції метро «Перемога». Харківські художники місяць працювали над проектом. Кити обрані неспроста — вони є символами природної сили і могутності. Таким же для України є місто-мільйонник Харків.

rubryka.com

Рекордне 3D-графіті (Київ)

Графіті на фасаді житлової дев’ятиповерхівки біля станції метро «Мінська» з’явилося в 2014 році. Художники київської студії Another Studio витратили 2 тижні на втілення ідеї в життя. Розмір 3D-картини склав 345 кв. м. Вона була занесена в «Книгу рекордів України» як найбільше тривимірне реалістичне зображення в техніці «стріт-арт». На стіні будинку зображений хлопчик, який закриває блакитне небо завісою у вигляді великого житлового будинку.

my-obolon.kiev.ua

Стіна видатних одеських персонажів (Одеса)

Художники «перлини біля моря» створили масштабний витвір мистецтва, зобразивши на стінах триповерхового готелю по вулиці Єврейській відомих особистостей, які зробили вагомий внесок у розвиток Одеси. Мурал з’явився в 2014 році і тут же став однією з головних визначних пам’яток портового міста. Всього на фресці помістилися 24 одеських героя, в їх числі сатирик Михайло Жванецький, О. С. Пушкін, який сидить у кафе, і навіть кіт, який краде рибу у градоначальника.

peach.com.ua

Берегиня (Київ)

Мурал, що зображає жінку в українській хустці, оточену яскравими соняшниками, з’явився в провулку Шевченка в 2016 році. Це збірний образ матері, берегині і захисниці домашнього вогнища. Картину написала латиноамериканська художниця Мата Руда, яка, за власним визнанням, надихалася слов’янською міфологією.

ukranews.com

Пан і Пані Дніпра (Дніпро)

Ефектний і могутній мурал з’явився на стінах двох сусідніх багатоповерхівок в 2017 році. Його створив харківський художник Олександр Брітц. За задумом автора, пара символізує жіноче і чоловіче начало. Пані є берегинею домашнього вогнища, а гарбуз в її руках — ознака достатку, благополуччя і затишку в домі. Пан — козак у лисячій шапці — уособлення вільного і незалежного господаря своєї землі.

Ярослав Пасюра / facebook.com

Кросворд (Львів)

Найбільший у світі кросворд з’явився на стіні звичайної львівської багатоповерхівки у 2009 році. Звичайно, 34 клітинки — не найскладніше завдання для любителів головоломок. Але тільки уявіть, що ширина цього кросворду 19 м, а висота 30 м! Всього в ньому зашифровано 80 імен видатних діячів живопису і архітектури. Спойлер: правильні відповіді з’являються вночі прямо на стіні будівлі — вони нанесені на мурал люмінесцентною фарбою.

rubryka.com


Сподобалось?
2
0