Візитна картка гуцульської кухні
Банош — традиційна та найвідоміша гуцульська страва. Як водиться, проста та ситна. По суті, це каша з кукурудзяної муки. Проте яка! Подібні страви зустрічаються в багатьох країнах: в Грузії — гомі, в Туреччині — мухлама, в Молдавії — мамалига, на Балканах — качамак, а в Італії — полента. Однак є в нашому рецепті нюанси, які роблять банош винятковим.

Своєю появою банош зобов’язаний пастухам, які йшли на все літо випасати овець на полонину, і в розпорядженні яких були тільки кукурудзяна мука і молочні продукти. Для автентичності банош слід готувати на відкритому вогні за допомогою дерев’яної ложки. Як стверджують гуцули, найсмачніший банош виходить у чоловіків. Перевіримо?

Никита Сергеевич / facebook.com

  • 600 мл молока
  • 400 мл сметани (в ідеалі з овечого молока)
  • 1 л води
  • 400 г кукурудзяної крупи дрібного помелу
  • 400 г підчеревини (сало з прошарками м’яса) або білих грибів
  • 400 г бринзи
  • сіль на смак

1. Змішуємо в казанку (або каструлі) воду, молоко і сметану. Ретельно перемішуємо дерев’яною ложкою.

2. Ставимо ємність на вогонь і практично доводимо до кипіння. Кип’ятити масу не треба, оскільки сметана може згорнутися!

3. Солимо, але акуратно — враховуємо солоність бринзи. Помішуючи суміш, повільно вводимо кукурудзяну крупу. З цього моменту кашу потрібно постійно помішувати дерев’яною ложкою.

4. Ступінь готовності баноша визначаємо по консистенції: коли каша почне відходити від стінок ємності, можна знімати з вогню.

5. Нарізаємо підчеревину невеликими скибочками і викладаємо на розпечену пательню. Присолюємо в той момент, коли почав з’являтися легкий рум’янець. Смажимо до готовності.

6. Залишилося тільки зібрати готові інгредієнти. Викладаємо кашу в глибоку тарілку, зверху присипаємо шматочками бринзи, шкварками і прикрашаємо зеленню.


Сподобалось?
2
0