Пісок крізь пальці: тендітні шедеври Ксенії Симонової
Талановиті ідеї творчих особистостей знаходять своє втілення не тільки в полотнах, звуках і речах. Часом вони укладені в таких субстанціях, які можуть бути зруйновані легким подихом вітру або помахом руки, але можуть і зберігатися тисячоліттями. Наша українська пісочна королева Ксенія Симонова — політ думки, втілений тільки за допомогою точних рухів рук і піску.

youtube.com

Недарма кажуть, що художником можна тільки народитися. А якщо з народження оточують ще й казкові пейзажі кримської Євпаторії, то натхнення і шукати не потрібно — все поруч. Творчий шлях Ксенії був для неї неминучий. Мати артистки — художниця і модельєр. Мабуть, строго дисципліновані гени батька, кадрового військового, впорядкували і примножили артистичні материнські таланти. Логічно, що дівчинка, яка володіє чудовими художніми задатками, паралельно зі звичайною школою вчилася в школі мистецтв.

Малювати — моя життєва потреба. Я все життя малюю. У школі мене лаяли, бо малювала на уроках. Але зробити нічого не могли — я була при цьому круглою відмінницею, олімпіадницею.

Ксенія Симонова / ВЕСТИ

Однак одним малюванням таланти Ксенії не обмежувалися: вона прекрасно опанувала англійську мову і готувалася стати перекладачем. Але вже після школи обрала психологічний факультет Таврійського національного університету, який успішно закінчила. Паралельно з психофізіологією Ксенія заочно освоїла ще одну спеціальність — графіка.

Психологічну освіту Ксенія втілила в своїх авторських роботах, представлених в журналі «Кримська Рів’єра» («Психоаналітична лінійна графіка»). Ілюструвала вона і рубрики інших видань. Вже в 2007 році разом зі своїм чоловіком Ксенія заснувала власний двомовний глянцевий журнал «Шоколад», в якому виступила не тільки в якості ілюстратора і арт-директора, а й перекладача.

Спочатку я працювала ілюстратором глянцю, потім заснувала свій журнал, там малювала. Потім пісок. Я пишу картини завжди, в гастролях беру з собою папір, фарби, олівці.

Ксенія Симонова / ВЕСТИ

Пісочна анімація спочатку була лише улюбленим хобі Ксенії. Про наймасштабніше українське телевізійне шоу «Україна має талант» художниця дізналася зовсім випадково і в 2009 році вирішила взяти в ньому участь. Перша ж робота Ксенії «Цирк» настільки вразила суддів і глядачів, що вона з легкістю пройшла в півфінал. А вже півфінальна композиція «Ти завжди поруч» зробила Симонову всесвітньо відомою. У фіналі Ксенія виступила з пісочною історією «Не запізніться», забезпечивши собі перемогу і приз у мільйон гривень.

Відтоді оригінальна художниця виступила більш ніж в 40 країнах, на найвідоміших і великих сценах, включаючи Альберт-хол і Сіднейський оперний театр, перед президентами та королями. Відзначилася Ксенія і на «Євробаченні», супроводивши пісочною анімацією номер української учасниці пісенного конкурсу Міки Ньютон. Ксенія успішно співпрацює з музикантами, знімається в кліпах, працює з театрами і мультиплікаторами.

Коли на початку 2019 року прийшло запрошення з шоу талантів «America’s Got Talent: The Champions», художниця, яка вже всім все довела, хотіла відмовитися. Але, поміркувавши, вирішила прийняти виклик. Її виступ буквально підірвав зал! За підсумком Ксенія посіла третє місце. І це незважаючи на те, що з моменту дебютного виступу на ТБ пройшло 10 років: технології пішли далеко вперед, а атмосфера не була такою невимушеною, як на українському конкурсі.

В руках Ксенії пісок здається таким слухняним, створюється враження, ніби образи самі виникають на екрані. Насправді підготовка може займати від декількох годин до… декількох років! Крім того, художниця часто імпровізує на сцені під час виступів. Тому навіть один і той же номер може бути виконаний по-різному.

Але навіть у відрепетируваній роботі ти щоразу імпровізуєш. Ось я малюю людей, і вони кожен раз різні. Зовсім. І зв’язки різні. І часи різні. І вони непідконтрольні мені як художнику. Це магія процесу.

Ксенія Симонова / ВЕСТИ

Крім пісочної анімації, Ксенія продовжує займатися графікою, роботою в експериментальних анімаційних техніках — «снігова графіка» і «пластична анімація» (авторські техніки, розроблені нею з 2012 по 2013 роки), пише вірші і прозу, бере участь в театральних постановках і постійно займається благодійністю.

У серпні 2019 року Ксенію запросили в інше шоу талантів, але все тієї ж франшизи — «Britain’s Got Talent: The Champions». Зворушлива історія художниці «Never give up» зворушила глядачів і суддів півфіналу до сліз і змусила їх аплодувати стоячи. У фіналі конкурсу Ксенія за допомогою піску і снігу розповіла історію принцеси Діани під назвою «Always in our hearts». Коли Ксенія закінчила свій виступ, зал встав. І знову українська художниця посіла третє місце.


Сподобалось?
3
0