І в Україні є пустеля: не Сахара, звісно, але жарить як в Африці
Поганяти на квадроциклі по барханах можна не тільки в Єгипті або ОАЕ. Всього в 30 кілометрах від Херсона розкинулася справжня пустеля. Так звані Олешківські піски — найбільший піщаний масив на мапі України. До того ж це друга за величиною пустеля в Європі. Є від чого розвести руками.

khersondaily.com

Влітку тут спекотно як в африканській пустелі — 44 градуси за Цельсієм, а самі піски прогріваються до 75 градусів! До речі, пісок в українській Сахарі дуже дрібний і легкий, і коли піднімається сильний вітер, піщана буря замітає все навколо. Бархани ж досягають у висоту 15 метрів, та до того ж постійно рухаються, змінюючи свою форму. Як і в будь-якій пристойній пустелі в Олешківських пісках є оазиси.

khersondaily.com

Раніше пустеля була закритою територією — тут був військовий полігон, на якому льотчики відпрацьовували бомбометання. Нині це національний парк, куди може потрапити кожен. Найкраще навідатися сюди навесні, коли розпускаються степові трави і починають цвісти маки. Для тих, хто не переносить спеку, ідеальний час — початок осені.

marchushuna / instagram.com

olya.s.vlasenko / instagram.com

ludmila_trembovetskaya / instagram.com

alexey_biletsky / instagram.com

khers_on / instagram.com

inna_lymar_ / instagram.com

kopysov_valeo / instagram.com


Сподобалось?
4
0