10 безглуздих і дивовижних будівель в Україні
Якщо ви думаєте, що немає нічого дивнішого, ніж Будинок із химерами в Києві, то ви дуже помиляєтесь. Є ще як мінімум десять будівель, розкиданих по всій Україні, при одному погляді на які диву даєшся фантазії і сміливості архітекторів. При цьому деякі «екземпляри» вітчизняного зодчества — та ще головоломка! У будь-якому випадку кожен з представлених нижче об’єктів є ласим шматочком для селфіголіка.

Будинок-стіна (м. Одеса)

Будинок-стіна, або Відьмин будинок — така ж одеська пам’ятка, як Дерибасівська або «Привоз». Побудована в царський період будівля розташована за адресою: Воронцовський провулок, 4. Якщо подивитися з певного ракурсу, здається, що будинок плоский. Насправді, він має трикутну форму — задня стінка будівлі прилягає до фасадної. Ось і весь фокус-покус.

v.golodyuk / facebook.com

Ресторан «Кабачок на бочок» (м. Київ)

«Кабачок на бочок» — ресторанний комплекс, побудований догори дригом. Відвідати заклад, в якому готують страви української та європейської кухні, можна за адресою: вулиця Славгородська, 23.

financoff.com

Собор Святого Миколая Чудотворця (м. Чернівці)

Православний храм, прозваний в народі «п’яна Церква» за оригінальні «кручені» куполи, був побудований в першій половині 20 століття. За зразок був узятий один із шедеврів румунського середньовічного зодчества — Успенський архієрейський собор.

uamodna.com

Вілла «Барселона» (м. Дніпро)

Вілла, що зачаровує, була створена за мотивами робіт відомого каталонського архітектора Антоніо Гауді, який прославив Барселону. Будівля була побудована в 2012 році і розташована за адресою: Барикадний провулок, 1. Знаходиться у володінні однієї сім’ї.

dp.informator.ua

Будинок-хвиля (м. Одеса)

Фасад цього заміського будинку, що влаштувався на 11-й станції Великого Фонтану, добре видно відпочиваючим на пляжі «Чайка». Будівля, що повторює форму хвилі, виконана в стилі біонічної архітектури, для якої характерне єднання з природою.

dumskaya.net

Ресторан-музей «Старий млин» (м. Тернопіль)

Будівля начебто з казки була побудована на фундаменті парового млина, який працював до 1939 року. Тут цікаво не тільки зовні, але й всередині: старовинні предмети народного побуту оточують відвідувачів всюди. Знайти заклад можна за адресою: вулиця Бродівська, 1a.

airrishka / instagram.com

Вежа Козлінера (м. Запоріжжя)

7-поверхова вежа в мавританському стилі була побудована в 1949 році за проектом архітектора Івана Козлінера. Наприкінці 1990-х років будівля нахилилася на кілька градусів, за що отримала прізвисько «Пізанська вежа». Незважаючи на те що проблему вирішили за допомогою закачаного під фундамент рідкого скла, «друга назва» все ще в ходу.

all.zaporozhye / facebook.com

Екоотель «Friend House» (Дніпропетровська область)

Закритий екоотель «Friend House» розташований в лісовій зоні на березі річки Оріль в 30 км від Дніпра. Будова унікальна не тільки за формою, але й за змістом — при будівництві використовувалися натуральні матеріали, такі як глина, очерет, дерево і черепашник.

arch2o.com

«Будинок скульптора» (м. Луцьк)

Справжній витвір мистецтва, над яким ось уже понад 30 років працює відомий український скульптор Микола Головань. Розташований на березі річки Стир, помітний будинок прикрашають сотні кам’яних скульптур, виконаних в різних стилях.

yesyes.ua

Музей «Писанка» (м. Коломия)

Як неважко здогадатися, це музей декоративних великодніх яєць, в колекції якого понад 6 тисяч експонатів з усього світу. Відвідати його можна за адресою: проспект В’ячеслава Чорновола, 43б.

nata_cholak / instagram.com


Сподобалось?
7
0